Mistrovství republiky mezi ČHJ a MHJ 2017

17.09.2017

V sobotu 9. září 2017 se naše družstva mužů a žen zúčastnila Mistrovství republiky v požárním sportu mezi ČHJ a MHJ.

Mistrovství republiky mezi MHJ a ČHJ se uskutečnilo v sobotu 9. září na Městském atletickém stadionu v Pardubicích. Bohužel většinu letních prázdnin jsme museli řešit opravu soutěžní stříkačky, takže v létě se moc netrénovalo, s výjimkou posledních dvou týdnů před soutěží. Je však třeba všechny soutěžící pochválit za odpovědný přístup, a tak aspoň těch čtrnáct dní před soutěží bylo opravdu velmi intenzivních. 

V Pardubicích se soutěžilo ve stejných disciplínách, jako v Brně. Hned první disciplína (100 m jednotlivců) naznačila, že se jedná o kvalitativně zcela jinou soutěž, něž Přebor MHJ. Zejména v kategorii mužů dosahovali soutěžící vynikajících výkonů na hranici nejvyšší výkonnostní třídy. Naši muži se v nabité konkurenci snažili, ale drobné chybičky v jednotlivých rozbězích znamenaly průběžné umístění v druhé polovině startovního pole. Zato ženy úplně zapomněly na své motto o dobré vizáži, bojovaly jako lvice, vylepšovaly výkony z Brna a po první disciplíně se vyšvihly na velmi nadějné 4. místo. 

Následovaly štafety... Bohužel, tato disciplína se nepodařila ani jednomu družstvu podle našich představ. Takže opět rozhodovaly útoky a zde se naše družstva konečně předvedla v plné parádě. Muži předvedli jeden ze svých nejlepších útoků a v disciplíně se umístili na krásném třetím místě. Ženy útočily "na jistotu", nakonec se však z této "jistoty" vyklubalo nádherné druhé místo. 

A tak na závěrečném hodnocení se nakonec i křenovické týmy dostaly "na bednu" při hodnocení této královské disciplíny. Úspěšné útoky vylepšily i dojem z ne zcela povedeného průběhu soutěže našim mužům, kteří nakonec skončili na celkovém 6. místě. Ženy dosáhly jednoho z největších úspěchů v historii našeho sboru, umístily se na 4. místě, a věřím, že toto umístění bude velkou motivací do další činnosti.